PRVA ZMAGA V LIGI NOVA KBM ZA OBSTANEK

Sobota, 17. marec:

MESARIJA PRUNK SEŽANA : LTH CASTINGS 88:68

(24:16, 19:25, 30:5, 15:22)

Na prvi domači tekmi drugega dela tekmovanja so naši fantje slavili proti Škofjeloški ekipi LTH Castings z rezultatom 88:68. To je prva zmagav Ligi Nova KBM za obstanek, s katero so se varovanci trenerja Thalerja prebili na 4. mesto na lestvici.

Že v uvodni četrtini so domači prevzeli pobudo in hitro povedli za 8 točk, vendar so se v drugi četrtini Škofjeločani vrnili predvsem z meti z razdalje in na glavni odmor odšli zgolj z dvema točkama zaostanka (43:41). Košarkarji LTH Castings so vodili le pri rezultatu 2:0. Odločitev o zmagovalcu je padla v tretji četrtini, ki so jo domači košarkarji dobili s kar 30:5. Najvišja prednost Mesarije Prunk je znašala 32 točk, kar je domači trener izkoristil, da so na parket stopili prav vsi igralci. Končni rezultat srečanja je bil 88:68.

Igor Thaler, trener Mesarije Prunk:

"Tekmo smo zelo dobro odprli, do konca prvega polčasa pa nekoliko popustili. V tretji četrtini smo odigrali odlično v obrambi, zadevali v napadu in vprašanje zmagovalca rešili že pred zadnjo četrtino. Upam, da serijo zmag nadaljujemo tudi v prihodnjem kolu, ko gostujemo v Celju."

Pri Mesariji Prunk je pet košarkarjev preseglo mejo desetih točk – Grum, Urbas, Duncan, Milašinović in Sirnik. MVP tekme je bil Matic Urbas, ki je poleg 18-ih točk vknjižil še 7 skokov, 7 podaj in 2 pridobljeni žogi - indeks 29.

Strelci za KK Mesarija Prunk Sežana: Urbas 18 (7 skokov, 7 asistenc, trojke 5/8), Grum 18 (7 skokov, 6 asistenc, 4 pridobljene žoge), Duncan 17 (9 skokov, 4 asistence), Sirnik 14 (6 skokov, 2 podaji), Milašinovič 14 (4 skoki, 3 podaje, 4 pridobljene žoge), Dimec 4 (4 skoki), Stepančič 2, Furlan 1

Naši fantje bodo v sredo, 28. marca, gostovali v Celju, nato pa sledijo tri domače tekme.

Pripravil: Prunk Boris