V ZANIMIVEM SREČANJU USPEŠNEJŠI ZLATOROG

Sobota, 7. april:

MESARIJA PRUNK SEŽANA : ZLATOROG LAŠKO  95:97

(29:22, 26:28, 23:27, 17:20)

V Sežani je bil na sporedu obračun med drugo- in četrtouvrščeno ekipo Lige Nova KBM za obstanek. Po zelo dobri in zanimivi tekmi so z dvema točkama razlike zmago slavili gostje iz Laškega. Večino tekme so bili v ospredju košarkarji Mesarije Prunk. Izjemno napadalno igro so prikazali že v prvi četrtini, ki so jo dobili 29:22. V drugih desetih minutah so domači prišli do najvišjega vodstva na tekmi (+15). Zlatorog je vse do konca prvega polčasa lovil priključek, na odmor pa so varovanci Aleša Pipana odšli z zaostankom šestih točk. Do 26. minute so vodili Kraševci, nato pa je sledil delni izid 10:0, po katerem so Laščani povedli za pet točk. Štajerci so do najvišje prednosti prišli v zadnjih četrtini, ko so vodili tudi za sedem. (vir: kzs.si)

Varovanci trenerja Thalerja so na tej tekmi pokazali odlično predstavo, razpoloženi so bili v napadu in odlično zadevali tudi iz črte prostih metov 26/30. Končni rezultat tekme 95:97.

Na koncu je tekmo odločilo nekaj dvomljivih odločitev sodniške trojice (Žiga Pohleven, Rok Misson, Grega Oprčkal), s katerimi se niso strinjali igralci in gledalci. Podeljeno je bilo veliko število kazni (6 kazni od tega 5 tehničnih napak). Upajmo, da bo v bodoče prevladovala košarka in FAIR PLAY.

Najboljši strelec in hkrati MVP tekme je bil Luka Grum, ki je dosegel 29 točk v statistiko pa je vknjižil še 7 skokov. Index 26.

Strelci za KK Mesarija Prunk Sežana: Grum 29 (7 skokov), Sirnik 20 (2 skoka, 2 asistenci), Milašinović 13 (5 skokov, 8 asistenc), Duncan 11 (4 skoki, 1 asistenca), Furlan 9 (5 skokov), Urbas 5 (1 skok), Mevla 4 (3 asistence), Dimec 4 (3 skoki, 1 asistenca)

Naslednja tekma bo v soboto 14.04.2018 ob 19:00, ko v goste pridejo Hopsi iz Polzele.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Igor Thaler, trener Mesarije Prunk Sežane:
"Bili smo priča odlični tekmi. Ponosen sem na svoje fante, ki so odigrali zelo dobro. Za končni uspeh nam je zmanjkalo nekaj sreče."

Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laško:
"Čestitke domačinom za odlično predstavo. Čestitke pa tudi mojim fantom, ker so se znali izvleči iz težke situacije in zmagati."

Pripravil: Prunk Boris