PORAZ PROTI PRVOLIGAŠEM IN POŠKODBA LUKE GRUMA

Sobota, 14. april:

MESARIJA PRUNK SEŽANA : HOPSI POLZELA 72:83

(19:31, 14:21, 25:20, 14:11)

V 7. kolu Lige NKBM za obstanek so morali naši fantje priznati premoč Hopsom iz Polzele.

Hopsi so svojo premoč pokazali že v prvi četrtini, v kateri so dosegli kar 31 točk oziroma 12 več od varovancev Igorja Thalerja. Tudi v drugi četrtini so bili Hopsi tisti, ki so narekovali tempo igre, do polčasa je njihova prednost narasla na +19. Košarkarji iz Polzele so vodili vseh 40 minut, največ za 23 (35:58). Drugi dve četrtini na tekmi sta sicer pripadli Sežancem. Končni rezultat je bil 83:72.

Tekmo je zaznamovala težja poškodba Luke Gruma, ki je utrpel zlom golenice. Tekma je bila zaradi poškodbe prekinjena za 20 minut. Pri Mesariji Prunk je največ točk v statistiko vpisal Dejan Milašinović (18), nesrečni Luka Grum pa je sezono zaključil s 17-imi točkami in 9-imi skoki. Luka, želimo ti čim hitrejše okrevanje!

Strelci za KK Mesarija Prunk Sežana: Milašinović 18 (7 skokov, 8 podaj), Grum 17 (9 skokov), Sirnik 9 (5 skokov, 1 podaja), Urbas 9 (5 skokov, 4 podaje), Furlan 7 (4 skoki, 1 podaja), Dimec 5 (2 skoka), Duncan 4 (1 skok, 1 podaja), Mevla 3 (1 skok)

Naslednjo tekmo igrajo naši fantje že v sredo 18.04.2018 ob 19:30, ko gostujejo pri LTH Castings.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Igor Thaler, trener Mesarije Prunk Sežane:
"Tekmo smo izgubili v prvi četrtini, v kateri smo odigrali premalo agresivno v obrambi. Nismo uspeli izkoristili malih osebnih napak in gostom dopustili preveč točk. Srečanje nam bo v spominu ostalo predvsem po hudi poškodbi Gruma."

Boštjan Kuhar, trener Hopsov Polzele:
"Z današnjo zmago smo se še bolj približali obstanku v Ligi Nova KBM. Luki Grumu želim čim hitrejše okrevanje in povratek na parket. Čestitam mojim fantom za zmago."

Pripravil: Prunk Boris