Sobota, 13. oktober, ob 17.00:
LTH CASTINGS : MESARIJA PRUNK SEŽANA 81:93

(26:26, 19:20, 18:19, 18:28)

Strelci za KK Mesarija Prunk: Trampuš in Kučej po 16, Velikonja Grbac (6 asistenc) in Krstinić (6 skokov, 5 prid. žog) po 12, Bačvič in Rojko po 10, Abramovič 7, Dimec 6, Kukanja in Mevla po 2.

Mesarija Prunk Sežana se je na vrhu 2. SKL pridružila Podčetrtku in Hrastniku, saj je zabeležila še drugo zmago v tej sezoni. Kraševci so dolgo lomili odpor domačinom, na koncu pa prišli do zmage z rezultatom 93:81. Škofjeloški LTH Castings pa je sezono odprl s porazom.

Gorenjci so bili v uvodnih desetih minutah boljši nasprotnik. S poletno igro v napadu, blestel je Tim Sočak, so po nekaj minutah vodili že z desetimi točkami naskoka. Če so Ločani hitro prišli do dvomestnega vodstva, pa so ga tudi hitro izgubili in ekipi sta na prvi dvominutni odmor odšli s poravninim rezultatom.

V nadaljevanju je bila v ospredju gostujoča ekipa, ki pa se nikakor ni mogla odlepiti. Pet minut pred koncem tekme pa so po trojki Martina Jakovine domači košarjarji ponovno povedli. Na drugi strani je Niko Bačvič vrnil z enako mero. Varovanci Jake Hladnika so do konca tekme dosegli le še šest točk, na drugi strani pa so jih Sežanci dosegli kar 18 in na koncu zmagali z najvišjo prednostjo na tekmi.

Škofjeločani so na tekmi moštev, ki sta v pretekli sezoni sodelovali v Ligi za uvrstitev v 1. SKL, dokazali, da so tudi pred novo sezono sestavili dobro ekipo. Za uspeh na prvem srečanju pa so slabo zaustavili met Kraševcev za dve točki ter izgubili še enkrat več žog kot nasprotnik.

Pri domačih je 21 točk dosegel Tim Sočak, pri Mesariji Prunk pa je kar pet košarkarjev doseglo dvomestno število točk. Najučinkovitejša sta bila Matija Trampuš in Nik Kučej s 16.

V naslednjem kolu Mesarijo Prunk čaka domača tekma proti Parkljem.