Podpirajo nas tudi

Častna košarkarska

castna kosarkarska

OSVOJILI TURNIR V TRSTU

V petek je naša ekipa odigrala prvo tekmo z Baskettrieste B in jih z lahkoto premagala. Druga tekma z Trentom je bila zelo napeta. V prvem polčasu smo zaostajali za 15 točk. V drugem polčasu pa stisnili z agresivno obrambo in tekmo na koncu dobili za 4 točke razlike.  V soboto smo najprej odigrali še zadnjo tekmo naše skupine z Ginastica Triestina in takoj naredili veliko razliko in prepričljivo zmagali. Tako smo bili prvi v skupini in proti večeru igrali polfinale z ekipo Žogica Divača. To tekmo smo od začetka pokazali, da želimo zmagati in na koncu slavili z rezultatom 48-22.

V nedeljo smo igrali finale proti ekipi Azzura basket Trieste. Tekma se je igrala v veliki dvorani v Trstu, kjer sprejme 7.000 gledalcev. Na finalni tekmi se je zbralo čez 500 gledalcev, kar se nam je na začetku poznalo saj so fantje imeli malo treme. Tekma je bila kar izenačena in zelo borbena. Včasih tudi malo preveč groba, vendar smo vse to zdržali in s skupno igro na koncu zmagali v finalu z rezultatom 42-33 in osvojili turnir.

Igralci: Granier Saša, Lazarevski Ian, Valenčič Ukmar Lan, Likar Arian,Lah Noel, Zabukovec Tine, Buda Štemberger Emanuel , Maver Matija, Uršič Nik, Žigon Anej in Samsa Žak
Trener: Zoran Lazarevski

Izjava trenerja:  Moram priznat, da sem zelo vesel in zadovoljen, da smo osvojili ta lep turnir v zame eni najlepših dvoran, kjer sem kdajkoli igral. Fantje so zasluženo zmagali, ker so pokazali res lepo in predvsem skupinsko igro. Med turnirjem in po finalu smo prejeli nešteto pohval raznih trenerjev in gledalcev, da igramo res lepo košarko in da nas z užitkom gledajo , tako da smo vsi v našem klubu veseli zmage na turnirju.